Homeopatie

Co je to homeopatie

Homeopatie je celostní léčebná metoda, to znamená, že vybraný homeopatický přípravek působí na celého člověka, tj. na tělo, mysl i ducha. Pohlíží na pacienty jako na individuality a používá také individuální léčebný postup, schopný zvrátit degenerativní průběh nemocí. A hlavně, snaží se utnout zlo u samého kořene, a proto se s její pomocí dá řada zdravotních problémů vyřešit trvale.

Homeopatii představil veřejnosti německý lékař a vědec Samuel Hahnemann, který ji zařadil do své léčebné terapie před více než 200 lety. Rozšířila se po celém světě a stala se všeobecně uznávanou léčebnou metodou. Podle Světové zdravotnické organizace je to v součastné době druhá nejrozšířenější metoda léčby na světě. Dá se aplikovat u mnoha akutních i chronických onemocnění. Je založena na tzv. zákonu podobnosti:

„To, co dokáže u zdravého jedince vyvolat určitý soubor symptomů, má schopnost léčit jedince nemocného, u kterého se projevuje podobný soubor symptomů.“

Hahnemann zastával názor, že neexistují žádné choroby – pouze nemocní lidé. A proto musí být léčebné  prostředky zaměřeny spíše na uzdravení člověka, než na chorobu samotnou, a to podle pravidla individualizace. To jasně odlišuje homeopatii od konvenční (klasické) medicíny.

Hahnemann zakladatel homeopatie

Homeopatie používá přírodní léčivé prostředky ve vysoce zředěné podobě, které stimulují vlastní obranné síly organismu a tím podporují jeho uzdravování. Cílem homeopatie  je navrátit pacientovi celkové zdraví. Jednotlivé obtíže (např. bolesti hlavy, alergie, palpitace srdce, úzkosti…) se chápou jako projevy jediné nemoci.

Jde o velice šetrnou léčebnou metodu, protože homeopatické léky nemají žádné vedlejší účinky a nezatěžují organismus chemickými látkami. Proto je bez rizika mohou užívat i těhotné ženy nebo děti. Léky jsou snadno dostupné v českých lékárnách (i bez receptu).

Doporučuji vám pořídit si domácí homeopatickou lékárničku s nejdůležitějšími přípravky pro různé akutní stavy. Budete mít správný přípravek v případě nutnosti hned po ruce. Průběh mnoha onemocnění se dá totiž zmírnit a zkrátit, pokud začneme homeopatika užívat již při prvních příznacích.