Pozice: Posaďte se do sedu se zkříženýma nohama, mějte rovnou páteř a bradu přitáhněte mírně ke krku. Ústa mějte zavřená a stiskněte zuby k sobě, jazyk se dotýká horního patra.

Mudra: Ruce dejte do Gyan mudry (spojte palec a ukazováček) a položte je na kolena.

Oči: Oči jsou na škvírku otevřené s pohledem zaměřeným na špičku nosu.

Vizualizace: ze 3. oka si představujte mantru SA TA NA MA, jak vyzařuje ven a vytváří vnitřní harmonii. Sjednoťte dech s mantrou – obyčejně na 1-2 recitace mantry vychází jeden nádech nebo výdech.

Čas: 31 minut, minimální čas 15 min.

Konec: Nadechněte se, zadržte dech, uvolněte se.

Před každým cvičením jógy vědomí/kundaliní jógy se nalaďte 3x mantrou ONG NAMO GURU DEV NAMO a cvičení ukončete 3x mantrou SAAAAAAAT NAM. Bližší informace k naladění a praxi jógy vědomí najdete zde.

Komentář:
Dhrib Dhristi Lochona Karma Krija znamená – akce na získání vhledu do budoucnosti. Nejsilnější účinek této meditace je, pokud je praktikovaná při úplňku. V tomto čase je podvědomá mysl plně otevřená k přijímání vibrací.

Mnoho meditací vyžaduje dlouhodobou praxi k jejich mistrnému zvládnutí. V tomto případě je možné získat mistrovství již po jednom nebo několika opakováních a to díky jejímu velmi širokému pokrytí individuálních rozdílů u praktikujících a díky její jedinečnosti.

Čas pro její mistrné zvládnutí je 1 ½ hodiny. 3 hodiny praktikování otevřou psychickou kapacitu. Ale i při provádění 3-11 minut se můžete propojit, vyladit se od vnějšího rozptýlení a vycentrovat se. Můžete ji takto dělat ve frontě, v dopravních prostředcích, na cestách nebo v práci, když nemůžete být sami.

Poctivé provádění této meditace delší čas vám přinese tyto schopnosti: vaše oči budou mít schopnost vyléčit kohokoliv, vaše slova budou mít sílu hluboce proniknout. Naučíte se mluvit inspirativně a vaše slova budou vždy představovat pravdu dané situace. Budete schopni projektovat svoji osobnost nebo své tělesné pocity kdekoliv. A konečně si budete vědomi všech důsledků v jakémkoli pořadí, které můžete spustit.

Meditace pracuje se 6. čarou a aureolou (vnitřní lem aury), vyrovnává tuto energii a reguluje nervový a endokrinní systém.

Zdroj: Relax and Renew with Kundalini Yoga – Guru Rattana Kaur Khalsa, Ann Marie Maxwell