Nejčastější dotazy před vstupem na jógu vědomí

Jsem již v důchodu, je to i pro mne?

Jóga vědomí je pro každého, bez rozdílu věku, pohlaví i předchozích zkušeností. V případě fyzických omezení např. po úrazech nebo i prostě jen, že máme již odžita nějaká léta, lze velmi dobře kompenzovat např. správným podložením při sezení nebo i sezením na židli. Pozice se dají upravit či nahradit tak, aby je zvládl každý a zároveň i díky skupinové energii získal plný efekt z cvičení.

Nikdy jsem nemeditoval/a, zvládnu to?

Obavy opravdu nejsou na místě. V józe vědomí většina meditací není jen o tichém sezení a nicnedělání. Naopak, recitujeme, dýcháme i se hýbeme. To vše pomáhá naší mysli se mnohem lépe a rychleji zklidnit. Navíc velmi pomáhá i skupinová energie vytvořená na lekci.

Nezvládnu cvičební pozice.

Pozice se dají upravit či nahradit tak, aby je zvládl opravdu každý a zároveň díky skupinové energii získal plný efekt z cvičení.

Proč se cvičí v bílém?

Lektoři jógy vědomí cvičí v bílém oblečení. Důvod je ten, že bílá barva je plnospektrální, čímž posiluje auru a tím i naši záři. Je to jedno z pravidel jógy vědomí. Klienti na lekcích cvičí v oděvu, ve kterém se cítí dobře. Můžete si někdy vyzkoušet pocítit změnu, když budete cvičit v bílých nebo světlých barvách a pak se sami rozhodnete.

Neumím mantry.

Opět, žádný strach. Vše se naučíte a při první návštěvě dostanete „tahák“ s mantrami, které se recitují při zahájení a ukončení lekce. V případě, že jsou součástí sestavy či meditace, má většinou lektor texty připravené, abyste je měli k dispozci předespané.