Qi Gong

Rozhýbejte svou Qi

Qi Gong je jedním z nejpropracovanějších starobylých ucelených systémů, kdy se pomocí fyzických cviků, poloh a dýchání zprůchodňují energetické dráhy (meridiány), harmonizují vnitřní orgány a posiluje se vitalita celého těla na všech třech úrovních (fyzické, energetické i duševní).

V čínské medicíně je nepsané pravidlo, že v těle se musí vše hýbat. Co vše? Qi (energie), krev, lymfa,… jakmile někde něco stagnuje, usazuje se tam, kde nemá, kondenzuje se a zahušťuje, vytváří blokádu a dříve či později přináší nějaké zdravotní problémy.

Na pohled cviky nejsou nijak náročné, protože se více děje uvnitř a to není nezkušenému oku patrno. Oproti Tai Ji nepotřebujeme tolik místa na cvičení, lze cvičit i doma v obýváku.

Síla cvičení Qi Gong spočívá zejména v prevenci, protože každé onemocnění se nejprve projevuje na energetické úrovni a teprve později se promítne do fyzického těla. Právě pomocí tohoto cvičení lze blokády rozpustit již v zárodku.

Máte-li chuť vyzkoušet účinky Qi Gong na vlastní kůži, kontaktujte přímo lektora Martina Řezníčka pro termín individuální lekce.