Krása vnitřní se snoubí s krásou vnější

Hladký obličej bez pupínků, boláků, černých teček a vrásek je možná pěkný, ale pokud se do něj nepromítne i krása jedinečnosti našeho nitra, pak jde jen o prázdnou schránku.

 

Vrásky – jsou formou jizev, které zračí naše zkušenosti, odráží, jak žijeme, cítíme, a tak i k nim je potřeba přistupovat s respektem. Zamračení lidé mají převahu kolmých vrásek a rýh. Naproti tomu úsměv dělá krásné vrásky, nad kterými je naprosto zbytečné se znepokojovat. Všechny si zaslouží naši vědomou péči, díky které celý proces můžeme zpomalit a oddálit.

Povislé či nezdravé koutky rtů – nás upozorňují na možnost oslabeného žaludku a dvanáctníku. 

Pupínky – kdo je neměl, neví, co to je stále něco zakrývat. Dá to práci a je výborné, když zapojíme všechny možnosti vycházející z celostního přístupu.

Boláky – co všechno se v nich hromadí a pak to tlačí a pěkně bolí? Co je to, co chce ven a nemůže? Odpovědí může být, zkusit pročistit své tělo a mysl, uvolnit nahromaděné emocionální napětí a stres. U mládeže se pak ještě přidává hormonální aktivita a velmi často hormonální nerovnováha.

Černé tečky – co víc pro sebe potřebuji, co víc mohu pro sebe udělat, abych se mohl/a nadechnout a uvolnit?

Pytle pod očima – signalizují zátěž pro ledviny. Co klient pije a zda vůbec, je základní otázka. Klíčem je tedy revize pitného režimu též v časové ose. Pít je potřeba do 19. hodin, kdy dochází k útlumu aktivity ledvin a pití je naopak zatěžuje. Je to pro naše ledviny stejné, jako práce přes čas.

Tmavé kruhy pod očima – jednou z možných příčin je často nadbytek soli ve stravě. Úlevou a snížením tlaku pro oči je pak provedená mikro masáž očního okolí a chromoterapie (působení barevných frekvencí a světla). Touto technikou, mimo jiné podpořím i činnost štítné žlázy či jater (jež se projevují kolmou, nebo příčnou vráskou mezi obočím), žlučník (se nám projeví na spáncích), slezinu a slinivku (projektující se u kořene nosu a na vnější straně očí).

To je jen několik otázek, které se mohou během kosmetické terapie objevit. K celému procesu péče připojuji doporučení a podporu s mnoha technikami jdoucích mimo klasické kosmetické ošetření.