Terapie pro pleť

Slovo terapie pochází z řeckého slova therapeo nebo-li respektování, uctívání a náš největší plošný orgán – kůže si naši pozornost, úctu a respekt zcela jistě zaslouží. Co nejlepší podpora, péče a ochrana kůže a pokožky je cílem mé práce.

Celistvý pohled a přístup je základním předpokladem ke změně vnitřní a zároveň
i vnější úrovně, tedy našeho vzhledu. Jedná se zejména o nalezení té nejlepší kombinace ve zvolené péči a použitých přípravcích k dosažení změny v hlubokých strukturách kůže.

Pleť v jakémkoli věku či stavu si zaslouží naši bdělou pozornost a vědomou péči. Díky tomu můžeme eliminovat a velmi efektivně předcházet již vzniklým problémům, kterými jsou nejčastěji - akné, černé tečky, suchá pleť, pigmentové skvrny i čas vepsaný ve tváři a další.

Odborná péče v mém pojetí v sobě kromě základních úkonů, kterými je čištění, masáž, maska atd. zahrnuje i další velmi důležité techniky:

  • Masáž hlavy  – aktivace bodů, které rozproudí dráhy pro trávicí a čistící proces. Dochází k následnému zklidnění nervové soustavy, čímž je umožněno efektivní uvolnění nežádoucích látek z pleti a těla. Zároveň je umožněno maximální zefektivnění příjmu nových aktivních látek z použité kosmetiky. Dále dochází k aktivaci vlastních zdrojů pokožky.
  • Akupresura – masáž akupresurních drah za účelem aktivace dráhy srdce a plic pro urychlení okysličení a zlepšení krevního oběhu. To vše přináší rychlejší hojení a přispívá k celkové regeneraci kůže.
  • Masáž rukou a jejích drah – navazuje na aktivaci akupresurních drah a uvolnění lymfatického systému. Dochází k lepšímu odbourávání toxických látek z těla a úlevě od napětí a stresu.

Při ošetření vysoce respektuji potřeby pro zdravou pleť, vitální tělo a zároveň roční období, která mají přímý vliv na náš organismus. Každé roční období přináší zátěž pro jiné orgány. Dle tohoto principu přizpůsobuji zvolené ošetření.

Jako příklad uvádím, jak může probíhat podzimní ošetření:

Do poloviny listopadu je aktivní dráha tlustého střeva a plic, proto se soustředím na jejich podporu. Jak to poznáme, že tlusté střevo potřebuje povzbudit?

Máme oteklý obličej, váčky pod očima, pupínky a akné, rozšířené a ucpané póry, zvětšený dolní ret nebo se na něm tvoří opary.

V takovém případě volím terapii s přípravky Inlight, zároveň se s spolu s klientem snažíme rozkrýt životní styl či aktuální situaci – zvýšený stres, těžká strava apod.
Na základě získaných informací mohu velmi konkrétně provést ošetření a zároveň doporučit kroky k následné péči.

Podporou mohou být cytosan a následně laktobacily, úprava stravy, kosmetika Inlight a terapie pro pokožku hlavy, obličeje, krku a dekoltu.